Select Page

[vc_row no_margin=”true” padding_top=”0px” padding_bottom=”0px” border=”none”][vc_column width=”1/1″][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][text_output]Location: Molong
Contact Name: Janelle Fessey
Contact Phone: 0408637641

[/text_output][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″]
[/vc_column_inner][/vc_row_inner][gap size=”2em”][text_output]Open Class Judge: Mr Phillip Swain

Place Worker Dog Name Points Total
1.  Laurie Slater Wondara River 98+88+93 273
2.  Leigh Foster Rockbarton May 92+87+88 267
3.  Fred Cook Cooks Jodie 93+81+90 264
4.  Fred Cook Cooks Jill 92+87+78 257
5.  Greg Prince Princes Timmy 91+82+77 250
6.  Greg Prince Moriarty Debbie 90+81+46 217
7.   Bill Davidson Wirchelleba Abby 93+79+X 172

[/text_output][gap size=”2em”][text_output]Improver Class Judge: Mr Phillip Swain

Place Worker Dog Name Points Total
1.  Greg Prince Delrio Whiskey 95+78 173
2.  Paul Elliott Springvale Salt 91+66 157
3.  Leigh Foster Rockbarton May 92+58 150
4.  Bill Davidson Wirchelle Abby 93+R 93
5.  Laurie Slater Me Mate Storm Boy 93+LS 93

[/text_output][gap size=”2em”][text_output]Novice Class Judge: Mr Henry Kelly

Place Worker Dog Name Points Total
1.  Mick Hudson MGH Meg 93+60 153
2. Charlie Cover Windeyer Libby 87+45 132
3. Ray Williams Shiray Angie 87+7 94
4.  Leigh Foster Me Mate Annie 91+D 91
5. Jayne Parker Wirchillaba Frosty 88+LS 88
6.  Mick Hudson  MGH Sol 88+X 88

[/text_output][gap size=”2em”][text_output]Encourage Class Judge: Mr Paul Glynn

Place Worker Dog Name Points Total
1. Robyn Elliott Springvale Salt 60+80 140
2. Sue Priest Wondara Buckles 52+95 137
3. Daphane McGregor Kiora The Duke 68+44 112
4. Robyn Elliott Princes Mosse 75+35 110
u/pl Sue Priest Windeyer Kelly 52+LS 52

[/text_output][gap size=”2em”][text_output]Special Awards

Fastest Time (Novice): Brett Smith – Karrobar Prince – 4min 55sec

Fastest Time (Improver): John Perry – Me Mate Frosty – 8min 21sec

Fastest Time (Open): Mick Hudson – Henry’s Cue – 7min 44sec

Fastest Time Overall: Brett Smith – Karrobar Prince – 4min 55sec

Highest Scoring Dog In The First Round: Dave Sharp – Woodersons Meg = 96

Highest Scoring Local Dog:
1st Andrew Heath – Te Rata Myf  = 88
2nd Paul Glynn – Morri-Lynne Slip = 85
3rd Sue Priest – Windeyer Kelly = 79[/text_output][/vc_column][/vc_row]